OPIS MASAŻY & TERAPII • Pierwsza wizyta / wywiad
 • Wskazania i przeciwskazania do masażu / terapii

OFERTA SPECJALNA dla FIRM: MASAŻ WORKSITE

Czyli masaż na specjalnym krzesełku fizjoterapeutycznym,dzięki któremu

 • pracownik - czuje się doceniony , zdrowszy , wydolniejszy
 • pracodawca/szef - zyskuje dodatkowe uznanie i koszta związane ze zdrowiem pracowników...

MASAŻ & TERAPIA

 
 • TERAPIA MANUALNA & PINOTERAPIA wg.lek.specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu R.SKŁADOWSKIEGO : czyli opracowane i  wyselekcjonowane techniki i działania manualne wraz z wykorzystaniem  specjalistycznych narzędzi, stosowane do pracy z układem ruchu wraz z innymi układami regulacyjnymi organizmu ludzkiego. Innowacyjne i skuteczne narzędzie pracy nie tylko z ciałem, a także z psyche. To połączenie nowoczesnej wiedzy medycznej i fizjoterapii z tradycyjna medycyna chińską. Narzędziami do pracy są tu tkz. piny/klawiki (profilowane "gwożdzie") , taski ( profilowane "nożyki" ) oraz specjalne techniki manualne. Stosowanie specjalnych algorytmów postępowania wg. Dr R.Składowskiego jest drogą do sukcesu....czyli zdrowia pacjenta.
 • TERAPIA MANUALNA FDM : Terapia FDM czyli odkształcanie powięziowe wg. Dr Typaldosa. Model manualnej terapii , przynoszącej często szybkie efekty terapeutyczne w ograniczeniach i bólach w aparacie/układzie ruchu. Występują tu tkz. dystorsje ( jest ich 6 ) czyli inaczej odkształcenia w układzie powięziowym ( bardzo unerwiony układ spajający praktycznie całe nasze ciało ). Zadaniem pacjenta jest wskazanie gdzie i jak występuję ból / problem / ograniczenie , a terapeuta ma za zadanie zidentyfikowanie danej/ych dystorsji i jak najszybsze jej wyeliminowanie.
 • MASAŻ MEDYCZNY / TERAPIA MANUALNA TKANEK MIĘKKICH : Wybrane metody fizjoterapeutyczne manualne i techniki masaży w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych, zwiększenia zakresu ruchu , zmniejszenia obrzęku i innych problemów / ograniczeń stawowych i tkankowych utrudniające wykonywanie codziennych czynności ( od problemów związanych z kręgołsupem po rwy kulszowe / barkowe, przez problemy jelitowe , aż po migreny / bóle głowy ). Wykorzystywane są takie metody jak m.im : masaż tkanek głębokich, masaż klasyczny, manualny drenaż limfatyczny, terapia punktów spustowych, techniki energii mięśniowej , rozlużnianie mięśniowo- powięziowe, elementy pinopresury.
 • MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH / BODYWORK /  INTEGRACJA  : Głównym celem jest tu tkankowa reedukacja posturalna. Wpływamy na zmianę naszej postawy na "bardziej wyprostowaną", czyli dokonujemy korekcji postawy. Tym samym wpływamy także na zmianę pracy układów wewnętrznych. Czyli pracujemy nad asymetriami naszego ciała na różnych poziomach / głębokościach struktur tkankowych, tym samym wpływając na eliminacje żródeł bólu / problemu w naszym ciele, wpływając także na nasz komfort psychiczny. Oczywiście uzyskujemy większy zakres ruchomośći w stawach i tkankach miękkich, a także wpływamy na wzrost gibkości, dynamiki w ruchu oraz zmniejszamy ryzyko występowania kontuzji i urazów. Dodatkowym benefitem w tej pracy jest także subiektywny wzrost świadomości i czucia naszego ciała. Praca / masaż odbywa się w serii 10-12 spotkań i przepracowane jest , po kolei, całe ciało. Spotkanie odbywa się średnio 1 raz w tygodniu i trwa do 90 min.

ĆWICZENIA / RUCH

 
 • SPIRALNA STABILIZACJA MIĘŚNIOWA ( kręgosłupa ) wg. Dr R.Smisek czyli metoda / ćwiczenia SSM: autorska i międzynarodowa metoda Dr Richard Smisek ( Czechy ) , który był uczniem Karela Levita - czyli "ojca" terapii manualnej ( medycyna manualna )w Europie. Ćwiczenia , z wykorzystaniem procesu oddychania, mają na celu m.in.wzmocnienie mięśniowych "taśm spiralnych" wg.koncepcji Dr Smisek, czyli zbudowanie funkcjonalnego "gorsetu" mięśniowego. Pozwala to na odciążenie kręgosłupa, jego wydolniejszą pracę, terapię zachowawczą przepukliny krążka międzykręgowego oraz jego / ich uwodnienie. Pozbycie się "dolegliwości bólowych" kręgosłupa oraz terapia zachowawcza z skoliozami. Praca nad zmniejszeniem asymetrii ciała / wad postawy oraz naukę nad stabilnością chodu u osób po operacjach stawu biodrowego. Dodatkowym benefitem czy też efektem "ubocznym" ,jest kształtowanie / formowanie poprzez ćwiczenia talii u kobiet.

MASAŻ & ODNOWA

....czyli odnowa psychosomatyczna. Pamietając że ciało i psychika są ze sobą ściśle powiązane. Wpływając na jedno , oddziaływujemy jednocześnie na drugie.

 
 • MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH
 •  M.KLASYCZNY
 • MASAŻ KLASYCZNY Z AROMATERAPIĄ
 • REFLEKSOTERAPIA STÓP
 • PEELING MANUALNY + M.KLASYCZNY Z AROMATERAPIĄ
ORIENT & RELAX

 
 • Masaż hawajski LOMI LOMI ( NUI ) : Jest to, zaadoptowana do naszej współczesnej kultury, forma pracy z ciałem czyli bodywork , mająca swoje inspiracje w kulturach pochodzących z wysp Polinezji. Masaż może być wykonywany jako swoisty rytuał lub służyć świetnie jako wyjątkowa forma relaksu dla ciała oraz umysłu. Masuje się całymi przedramionami przez co na ogół ruchy są dłuższe, wolniejsze i głębsze. Oddajemy nasze ciało wpełni masażyście / terapeucie. To oczywiście przy odpowiedniej muzyce pozwala doświadczyć głębokiej relaksacji.
 • Masaż japoński ZEN SHIATSU : Masaż leczniczy lub służący profilaktyce , pochodzący z kraju kwitnącej wiśni czyli Japonii. Jest w Japonii uznanym w służbie zdrowia systemem leczniczym w oparciu o starożytną filozofię 5 elementów / żywiołów. Ma m.in.za zadanie zrównoważyć przepływ energii , płynącej w tkz. meridianach, przez co uleczyć / zrównoważyć ciało i umysł. Wpisuję się on także w szeroko rozumiany nurt pracy z ciałem pt.: bodywork. Masaż jest na ogół wykonywany w lużnym ubraniu pacjenta na macie lub kocu w / na parkiecie. Występują tu techniki ugniatania, rozciągania i mobilizacji stawów.
 • Masaż ajurwedyjski ABHYANGA : Masaż ten jest częścią niemedycznego i najstarszego indyjskiego systemu leczniczego na świecie zwanego : Ayurvedą. Uznawany jest przez miedzynarodową organizacje zdrowia WHO.
 • DOTYK ORIENTU : Autorska forma masażu w wykorzystaniem elementów masażu Zen Shiatsu, Lomi Lomi ( Nui ), Abhyanga oraz gorącej świecy aromaterapeutycznej.